Drewno kominkowe i opałowe Pleszew

Drewno kominkowe Pleszew – jakie nadaje się do użytku?

Nie ma wątpliwości, że aby drewno kominkowe efektywnie spełniało swoje zadanie, musi być odpowiednio suche. Wilgotne drewno jest nie tylko trudne do rozpalenia, ale niesie za sobą szereg zagrożeń dla otoczenia. Podczas spalania takiego materiału powstaje ponadnormatywna ilość dymu, sadzy oraz innych substancji smolistych. Te szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt mieszaniny osadzają się na elementach grzewczych komina. W następstwie ograniczenia średnicy wewnętrznej komina ciąg staje się coraz mniejszy i niweluje prawidłowe spalanie. Przekłada się to na niższą temperaturę w pomieszczeniu oraz ryzyko zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Aby zapewnić stałe ciepło w mieszkaniu, polecamy używać drewna o wysokich parametrach jakościowych.

Kupując drewno kominkowe w Pleszewie, warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie. Towar, jaki oferujemy pochodzi z Lasów Państwowych o sortymentach S2B, S2A,W0 posiadający certyfikat FSC. Gwarantuje on wysokie właściwości podczas spalania i bezpieczeństwo użytkowania. Drewno połupane zostało w szczapy o długości 30 cm i 40 cm. W przypadku zapotrzebowania na inne wymiary jesteśmy w stanie się dostosować. Drewno sprzedajemy w transparentnej formie na paletach, dzięki czemu szybko można sprawdzić ilość zakupionego towaru. Ta forma pozwala także na osiągnięcie większego wypełnienia – drewna ułożonego w ten sposób jest o blisko 40% więcej niż drewna narzuconego luzem.

Drewno kominkowe Pleszew – sezonowanie i rodzaje drewna

Obniżenia wilgotności surowca najlepiej dokonywać poprzez naturalne sezonowanie. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście niski koszt, co przekłada się na atrakcyjną cenę gotowego drewna opałowego w Pleszewie. Szczapy układamy zawsze ciasno jedna przy drugiej, dzięki czemu drewno nadaje się do palenia od razu po dowiezieniu do klienta i uzyskuje optymalną wilgotność 12-18%! Gwarantuje to wysoki uzysk energii cieplnej.

Jakie drewno opałowe w Pleszewie kupić? Za najlepsze uznaje się to pochodzące z twardych gatunków liściastych – grab, jesion, buk czy dąb. Ma ono właściwości równomiernego spalania, dzięki czemu temperatura jest stale na odpowiednim poziomie. Nie wymaga częstej obsługi i dokładania dodatkowych kawałków. Najpopularniejszym drewnem kominkowym jest z kolei brzoza. Jej walorami jest przede wszystkim unikatowy wygląd oraz świeży zapach. Jest ona także stosunkowo tanim rozwiązaniem. W swojej ofercie posiadamy także produkty innego pochodzenia, a wszystkie mogę dostarczyć własnym pojazdem. Koszt takiej dostawy jest każdorazowo liczony indywidualnie i uzależniony od wielkości zamówienia.