Drewno kominkowe i opałowe Kalisz

Jeśli szukasz drewna kominkowego i opałowego w Kaliszu, to właśnie znalazłeś jego dostawcę. Nasza firma zajmuje się pozyskiwaniem drewna opałowego i kominkowego z Lasów Państwowych w zgodzie z poszanowaniem zasad zrównoważonych zasobów przyrody.

Jakie drewno do kominka w Kaliszu oferujemy?

W zależności od Twoich potrzeb i preferencji mamy w ofercie różne rodzaje drewna kominkowego i opałowego w Kaliszu. Są to między innymi: sosna, dąb, olcha, brzoza, buk, dąb czerwony, grab – pocięte i połupane na kawałki o długości od 30 do 40 cm. Jeśli jednak potrzebujesz innej długości drewna kominkowego czy opałowego, potniemy je dla Ciebie na wymaganą długość.

Dostępne do Twojej dyspozycji jest również drewno opałowe pakowane w worki. Mamy w ofercie workowane drewno z olchy, dębu i buku. Znajdziesz u nas także drewno do wędzenia, pakowane w worki o pojemności 40 litrów i wadze około 15 kg.

Warto, żebyś wiedział, że nie zaleca się używać do palenia w kominkach drewna z drzew iglastych. Ma ono w sobie dużo żywicy, która podczas palenia mocno strzela i zanieczyszcza wszystko ciemnym nalotem. Dodatkowo wytwarza dużo dymu i sadzy, która osadza się w przewodzie kominowym, a także wewnątrz kominka.

Najlepszym rozwiązaniem do kominka jest drzewo kominkowe z drzew liściastych. Ma bardzo mało żywicy, lepiej się pali i nie tworzy dużego zadymienia, dlatego Twój kominek przez długi czas będzie czysty.

Najbardziej wartościowym drewnem kominkowym jest drewno twarde z drzew typu grab, dąb i buk. Ich spalanie pozwala uzyskać najwięcej ciepła. To drewno jest dużo gęstsze i cięższe, dzięki czemu też bardziej kaloryczne. Dlatego potrzeba go dwa razy mniej do ogrzania tej samej powierzchni niż miękkiego, lżejszego drewna takiego jak lipa czy topola. Warto, żebyś zastanowił się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie twardsze drewno, które pozwoli Ci rzadziej dokładać do kominka. Dzięki temu zużyjesz mniej drewna i zaoszczędzisz miejsce, które potrzebne jest na składowanie drzewa kominkowego. W Kaliszu siedzibę ma nasza firma, jednak po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, dostarczymy wybrany rodzaj drewna pod wskazany adres.

Dostawa drewna do kominka w Kaliszu

Zamawiając u nas drewno kominkowe i opałowe, nie musisz się martwić o jego dostawę. Koszt transportu ustalamy indywidualnie w zależności od ilości drewna, które u nas zamówisz. Do Twojej dyspozycji mamy samochody samowyładowcze typu wywrotka o maksymalnej pojemności 7 mp.

Możesz zamówić u nas drewno do kominka, a także drewno opałowe – czy to w metrach przestrzennych, czy pakowane w worki – dostarczymy je do Ciebie na terenie Kalisza i okolic.